Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Traspú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Traspú ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir pestaleraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Ton plawa kene dzeta

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tras.'pu\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • catalunyava : fluir
  • danmarkava : flyde
  • englava : flow (to)
  • espanava : fluir
  • francava : couler, s'écouler
  • germanava : fließen
  • italiava : fluire
  • malaysiava : alir … mengalir
  • nederlandava : lopen
  • portugalava : correr
  • romaniava : curge
  • suomiava : virrata
  • sverigava : rinna
  • turkava : akmak

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Luce Vergneaux : “Rekeon, moi muvapa, lava nir koo batyon yaxay aze traspur koo ujiwa.” (Galzacek ~ 2017) 😎

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

TRASPU

Zaeya (radical)

TRASPU

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

traspú

2-eaf ilkom T-

(rin)

traspul

3-eaf ilkom T-

(in)

traspur

1-eaf ilkom K-

(min)

trasput

2-eaf ilkom K-

(win)

traspuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

traspud

4-eaf ilkom K-

(cin)

traspuv

Tegisa trenda

traspus

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

traspuyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

traspuyul

3-eaf ilkom T-

(in)

traspuyur

1-eaf ilkom K-

(min)

traspuyut

2-eaf ilkom K-

(win)

traspuyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

traspuyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

traspuyuv

Tegisa- trenda

traspuyus

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

trasputú

2-eaf ilkom T-

(rin)

trasputul

3-eaf ilkom T-

(in)

trasputur

1-eaf ilkom K-

(min)

trasputut

2-eaf ilkom K-

(win)

trasputuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

trasputud

4-eaf ilkom K-

(cin)

trasputuv

Tegisa trenda

trasputus

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

trasputrava

trasktrawaca

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : M-Gray va tuwavawica

Loma : Pestaleraf gray | CA kalav- | DA kalav- | DE kalav- | EN kalav- | ES kalav- | FI kalav- | IT kalav- | ML kalav- | NL kalav- | PT kalav- | RO kalav- | SV kalav- | TR kalav- | -spú sokudas


QR Code
QR Code trasp_u (generated for current page)