Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tugodevrá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tugodevrá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va godevruca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir godevraf ik loon godevraf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.go.dɛv.'ra\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : transformer en disciple

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GODEVRA

Zaeya (radical)

TUGODEVRA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugodevrá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugodevral

3-eaf ilkom T-

(in)

tugodevrar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugodevrat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugodevrac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugodevrad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugodevrav

Tegisa trenda

tugodevras

Levgasa trenda

tugodevran

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugodevrayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugodevrayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugodevrayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugodevrayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugodevrayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugodevrayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugodevrayav

Tegisa- trenda

tugodevrayas

Levgasa trenda

tugodevrayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugodevratá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugodevratal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugodevratar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugodevratat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugodevratac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugodevratad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugodevratav

Tegisa trenda

tugodevratas

Levgasa trenda

tugodevratan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuglastaweratugodjá

godelátugodjá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -vrá sokudas


QR Code
QR Code tugodevr_a (generated for current page)