Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tugojá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tugojá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va gojuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir gojaf ik loon gojaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.go.'ʒa\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : embrouiller, rendre confus

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GOJA

Zaeya (radical)

TUGOJA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugojá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugojal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugojar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugojat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugojac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugojad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugojav

Tegisa trenda

tugojas

Levgasa trenda

tugojan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugojayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugojayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugojayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugojayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugojayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugojayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugojayav

Tegisa- trenda

tugojayas

Levgasa trenda

tugojayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugojatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugojatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugojatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugojatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugojatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugojatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugojatav

Tegisa trenda

tugojatas

Levgasa trenda

tugojatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tugodjátugojara

gogolágojé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -já sokudas


QR Code
QR Code tugoj_a (generated for current page)