Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuguazorawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuguazorawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir guazoraf ik loon guazoraf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.gu.a.zo.ra.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : devenir vétuste

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

GUAZORA

Zaeya (radical)

TUGUAZORAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuguazorawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuguazorawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuguazorawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuguazorawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuguazorawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuguazorawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuguazorawev

Tegisa trenda

tuguazorawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuguazoraweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuguazoraweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuguazoraweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuguazoraweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuguazoraweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuguazoraweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuguazoraweyev

Tegisa- trenda

tuguazoraweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuguazoraweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuguazorawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuguazoraweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuguazorawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuguazorawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuguazoraweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuguazorawetev

Tegisa trenda

tuguazorawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuguazaweratuguduká

tuguazawétugudukawé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuguazoraw_e (generated for current page)