Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tugudukawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tugudukawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir gudukaf ik loon gudukaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.gu.du.ka.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : devenir châtain

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

GUDUKA

Zaeya (radical)

TUGUDUKAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugudukawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugudukawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tugudukawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tugudukawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tugudukawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugudukawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugudukawev

Tegisa trenda

tugudukawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugudukaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugudukaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tugudukaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tugudukaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tugudukaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugudukaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugudukaweyev

Tegisa- trenda

tugudukaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugudukaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugudukawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tugudukaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tugudukawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tugudukawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugudukaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugudukawetev

Tegisa trenda

tugudukawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tugudukaratugulá

tuguazorawétugulawé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tugudukaw_e (generated for current page)