Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tugulá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tugulá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va guluca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir gulaf ik loon gulaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.gu.'la\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : faire devenir géant

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GULA

Zaeya (radical)

TUGULA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugulá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugulal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugular

1-eaf ilkom K-

(min)

tugulat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugulac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugulad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugulav

Tegisa trenda

tugulas

Levgasa trenda

tugulan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugulayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugulayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugulayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugulayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugulayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugulayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugulayav

Tegisa- trenda

tugulayas

Levgasa trenda

tugulayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugulatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugulatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugulatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugulatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugulatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugulatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugulatav

Tegisa trenda

tugulatas

Levgasa trenda

tugulatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tugudukawétugulawé

gukoéguldé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -lá sokudas


QR Code
QR Code tugul_a (generated for current page)