Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tugumimawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tugumimawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir gumimaf ik loon gumimaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.gu.mi.ma.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : devenir désuet

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

GUMIMA

Zaeya (radical)

TUGUMIMAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugumimawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugumimawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tugumimawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tugumimawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tugumimawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugumimawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugumimawev

Tegisa trenda

tugumimawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugumimaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugumimaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tugumimaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tugumimaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tugumimaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugumimaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugumimaweyev

Tegisa- trenda

tugumimaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugumimaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugumimawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tugumimaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tugumimawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tugumimawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugumimaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugumimawetev

Tegisa trenda

tugumimawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tugumimaratuguná

tugulawéguvaxié

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tugumimaw_e (generated for current page)