Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuguná


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuguná ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va gunuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir gunaf ik loon gunaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.gu.'na\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : culpabiliser, inculper

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

GUNA

Zaeya (radical)

TUGUNA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuguná

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugunal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugunar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugunat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugunac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugunad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugunav

Tegisa trenda

tugunas

Levgasa trenda

tugunan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugunayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugunayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugunayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugunayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugunayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugunayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugunayav

Tegisa- trenda

tugunayas

Levgasa trenda

tugunayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tugunatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tugunatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tugunatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tugunatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tugunatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tugunatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tugunatav

Tegisa trenda

tugunatas

Levgasa trenda

tugunatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tugumimawétugunara

tugumimáguncá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -ná sokudas


QR Code
QR Code tugun_a (generated for current page)