Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuidulá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuidulá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va iduluca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir idulaf ik loon idulaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.i.du.'la\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : chauffer, échauffer, réchauffer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

IDULA

Zaeya (radical)

TUIDULA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuidulá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuidulal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuidular

1-eaf ilkom K-

(min)

tuidulat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuidulac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuidulad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuidulav

Tegisa trenda

tuidulas

Levgasa trenda

tuidulan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuidulayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuidulayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuidulayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuidulayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuidulayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuidulayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuidulayav

Tegisa- trenda

tuidulayas

Levgasa trenda

tuidulayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuidulatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuidulatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuidulatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuidulatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuidulatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuidulatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuidulatav

Tegisa trenda

tuidulatas

Levgasa trenda

tuidulatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tugwawétuidulara

idoskáidulesí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -lá sokudas


QR Code
QR Code tuidul_a (generated for current page)