Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tukotabá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tukotabá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va kotabuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir kotabaf ik loon kotabaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ko.ta.'ba\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : éterniser, rendre éternel

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KOTABA

Zaeya (radical)

TUKOTABA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukotabá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukotabal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukotabar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukotabat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukotabac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukotabad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukotabav

Tegisa trenda

tukotabas

Levgasa trenda

tukotaban

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukotabayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukotabayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukotabayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukotabayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukotabayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukotabayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukotabayav

Tegisa- trenda

tukotabayas

Levgasa trenda

tukotabayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukotabatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukotabatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukotabatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukotabatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukotabatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukotabatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukotabatav

Tegisa trenda

tukotabatas

Levgasa trenda

tukotabatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tukotaratukotabawé

tukotátukotiká

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -bá sokudas


QR Code
QR Code tukotab_a (generated for current page)