Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tukotiká


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tukotiká ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va kotikuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir kotikaf ik loon kotikaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ko.ti.'ka\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : universaliser, rendre universel

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KOTIKA

Zaeya (radical)

TUKOTIKA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukotiká

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukotikal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukotikar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukotikat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukotikac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukotikad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukotikav

Tegisa trenda

tukotikas

Levgasa trenda

tukotikan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukotikayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukotikayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukotikayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukotikayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukotikayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukotikayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukotikayav

Tegisa- trenda

tukotikayas

Levgasa trenda

tukotikayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukotikatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukotikatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tukotikatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tukotikatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tukotikatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukotikatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukotikatav

Tegisa trenda

tukotikatas

Levgasa trenda

tukotikatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tukotabawétukotikawé

tukotabátukotorá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -ká sokudas


QR Code
QR Code tukotik_a (generated for current page)