Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tukotikawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tukotikawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir kotikaf ik loon kotikaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ko.ti.ka.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'universaliser, devenir universel

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

KOTIKA

Zaeya (radical)

TUKOTIKAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukotikawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukotikawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tukotikawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tukotikawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tukotikawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukotikawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukotikawev

Tegisa trenda

tukotikawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukotikaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukotikaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tukotikaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tukotikaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tukotikaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukotikaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukotikaweyev

Tegisa- trenda

tukotikaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tukotikaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tukotikawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tukotikaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tukotikawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tukotikawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tukotikaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tukotikawetev

Tegisa trenda

tukotikawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tukotikátukotorá

tukotabawétukotrawé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tukotikaw_e (generated for current page)