Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tulerkawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tulerkawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir lerkaf ik loon lerkaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.lɛr.ka.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : devenir, prendre une teinte marron

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

LERKA

Zaeya (radical)

TULERKAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tulerkawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tulerkawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tulerkawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tulerkawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tulerkawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tulerkawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tulerkawev

Tegisa trenda

tulerkawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tulerkaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tulerkaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tulerkaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tulerkaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tulerkaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tulerkaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tulerkaweyev

Tegisa- trenda

tulerkaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tulerkaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tulerkawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tulerkaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tulerkawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tulerkawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tulerkaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tulerkawetev

Tegisa trenda

tulerkawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tulerkátuletá

lembiegátuletawé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tulerkaw_e (generated for current page)