Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuletawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuletawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir letaf ik loon letaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.le.ta.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se désertifier

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

LETA

Zaeya (radical)

TULETAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuletawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuletawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuletawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuletawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuletawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuletawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuletawev

Tegisa trenda

tuletawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuletaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuletaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuletaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuletaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuletaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuletaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuletaweyev

Tegisa- trenda

tuletaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuletaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuletawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuletaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuletawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuletawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuletaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuletawetev

Tegisa trenda

tuletawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuletátuletawera

tulerkawélevblí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuletaw_e (generated for current page)