Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuminkedá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuminkedá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va minkeduca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir minkedaf ik loon minkedaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.min.ke.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : écloper, estropier

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

MINKEDA

Zaeya (radical)

TUMINKEDA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuminkedá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuminkedal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuminkedar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuminkedat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuminkedac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuminkedad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuminkedav

Tegisa trenda

tuminkedas

Levgasa trenda

tuminkedan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuminkedayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuminkedayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuminkedayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuminkedayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuminkedayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuminkedayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuminkedayav

Tegisa- trenda

tuminkedayas

Levgasa trenda

tuminkedayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuminkedatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuminkedatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuminkedatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuminkedatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuminkedatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuminkedatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuminkedatav

Tegisa trenda

tuminkedatas

Levgasa trenda

tuminkedatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuminjaratumivaská

tuminjámiové

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -dá sokudas


QR Code
QR Code tuminked_a (generated for current page)