Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tumivvexawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tumivvexawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir mivvexaf ik loon mivvexaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.miv.ve.xa.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'autonomiser, devenir autonome

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

MIVVEXA

Zaeya (radical)

TUMIVVEXAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tumivvexawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tumivvexawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tumivvexawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tumivvexawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tumivvexawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tumivvexawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tumivvexawev

Tegisa trenda

tumivvexawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tumivvexaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tumivvexaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tumivvexaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tumivvexaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tumivvexaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tumivvexaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tumivvexaweyev

Tegisa- trenda

tumivvexaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tumivvexaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tumivvexawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tumivvexaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tumivvexawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tumivvexawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tumivvexaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tumivvexawetev

Tegisa trenda

tumivvexawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tumivvexaratumulá

mivirubúmoblí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tumivvexaw_e (generated for current page)