Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tumulá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tumulá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va muluca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir mulaf ik loon mulaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.mu.'la\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : radicaliser

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

MULA

Zaeya (radical)

TUMULA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tumulá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tumulal

3-eaf ilkom T-

(in)

tumular

1-eaf ilkom K-

(min)

tumulat

2-eaf ilkom K-

(win)

tumulac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tumulad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tumulav

Tegisa trenda

tumulas

Levgasa trenda

tumulan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tumulayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tumulayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tumulayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tumulayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tumulayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tumulayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tumulayav

Tegisa- trenda

tumulayas

Levgasa trenda

tumulayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tumulatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tumulatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tumulatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tumulatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tumulatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tumulatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tumulatav

Tegisa trenda

tumulatas

Levgasa trenda

tumulatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tumivvexawétumulara

muktúmulé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -lá sokudas


QR Code
QR Code tumul_a (generated for current page)