Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuodjawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuodjawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir odjaf ik loon odjaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ɔd.ʒa.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'assourdir, s'étouffer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

ODJA

Zaeya (radical)

TUODJAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuodjawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuodjawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuodjawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuodjawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuodjawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuodjawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuodjawev

Tegisa trenda

tuodjawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuodjaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuodjaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuodjaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuodjaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuodjaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuodjaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuodjaweyev

Tegisa- trenda

tuodjaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuodjaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuodjawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuodjaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuodjawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuodjawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuodjaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuodjawetev

Tegisa trenda

tuodjawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuodjaratuolgá

odayúojié

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuodjaw_e (generated for current page)