Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuolgá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuolgá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va olguca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir olgaf ik loon olgaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ɔl.'ga\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : durcir, endurcir, rendre plus dur

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

OLGA

Zaeya (radical)

TUOLGA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuolgá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuolgal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuolgar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuolgat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuolgac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuolgad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuolgav

Tegisa trenda

tuolgas

Levgasa trenda

tuolgan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuolgayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuolgayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuolgayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuolgayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuolgayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuolgayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuolgayav

Tegisa- trenda

tuolgayas

Levgasa trenda

tuolgayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuolgatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuolgatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuolgatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuolgatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuolgatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuolgatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuolgatav

Tegisa trenda

tuolgatas

Levgasa trenda

tuolgatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuodjawétuolgara

olegáolgalicú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -lgá sokudas


QR Code
QR Code tuolg_a (generated for current page)