Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuparmá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuparmá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va parmuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir parmaf ik loon parmaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.par.'ma\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : rendre définitif

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

PARMA

Zaeya (radical)

TUPARMA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuparmá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuparmal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuparmar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuparmat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuparmac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuparmad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuparmav

Tegisa trenda

tuparmas

Levgasa trenda

tuparman

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuparmayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuparmayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuparmayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuparmayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuparmayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuparmayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuparmayav

Tegisa- trenda

tuparmayas

Levgasa trenda

tuparmayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuparmatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuparmatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuparmatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuparmatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuparmatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuparmatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuparmatav

Tegisa trenda

tuparmatas

Levgasa trenda

tuparmatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tupaokawétuparmawé

parloétuparodjá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -rmá sokudas


QR Code
QR Code tuparm_a (generated for current page)