Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuparmawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuparmawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir parmaf ik loon parmaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.par.ma.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : devenir définitif

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

PARMA

Zaeya (radical)

TUPARMAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuparmawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuparmawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuparmawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuparmawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuparmawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuparmawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuparmawev

Tegisa trenda

tuparmawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuparmaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuparmaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuparmaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuparmaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuparmaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuparmaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuparmaweyev

Tegisa- trenda

tuparmaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuparmaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuparmawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuparmaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuparmawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuparmawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuparmaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuparmawetev

Tegisa trenda

tuparmawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuparmátuparodjá

parmúparodjú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuparmaw_e (generated for current page)