Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Turwí


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Turwí ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.'rwi\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : payer une pension à

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TURWI

Zaeya (radical)

TURWI

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turwí

2-eaf ilkom T-

(rin)

turwil

3-eaf ilkom T-

(in)

turwir

1-eaf ilkom K-

(min)

turwit

2-eaf ilkom K-

(win)

turwic

3-eaf ilkom K-

(sin)

turwid

4-eaf ilkom K-

(cin)

turwiv

Tegisa trenda

turwis

Levgasa trenda

turwin

Tuvar- trenda

turwimb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turwiyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

turwiyil

3-eaf ilkom T-

(in)

turwiyir

1-eaf ilkom K-

(min)

turwiyit

2-eaf ilkom K-

(win)

turwiyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

turwiyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

turwiyiv

Tegisa- trenda

turwiyis

Levgasa trenda

turwiyin

Tuvar- trenda

turwiyimb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turwití

2-eaf ilkom T-

(rin)

turwitil

3-eaf ilkom T-

(in)

turwitir

1-eaf ilkom K-

(min)

turwitit

2-eaf ilkom K-

(win)

turwitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

turwitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

turwitiv

Tegisa trenda

turwitis

Levgasa trenda

turwitin

Tuvar- trenda

turwitimb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

turwitusaneá

turestátusaneá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -rwí sokudas


QR Code
QR Code turw_i (generated for current page)