Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Turestá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Turestá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.rɛs.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : influencer, influer

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Bruno Cordelier : “Vabdion : yon tarlesik, i adjubesik, i oviskik ; vox re : turestana gan nelkoteem ke kristevafa lidopa is kotrakura ziliyina gan dewelduyus birelik, Pitcairn ewala al vanpir guga ke zijnafa is luvedafa is kalafa sanelia lize gadikyerotifa lida ke ayasavs” (Jules Verne ~ Tarlesikeem ke Bounty tota ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2010

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TURESTA

Zaeya (radical)

TURESTA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turestá

2-eaf ilkom T-

(rin)

turestal

3-eaf ilkom T-

(in)

turestar

1-eaf ilkom K-

(min)

turestat

2-eaf ilkom K-

(win)

turestac

3-eaf ilkom K-

(sin)

turestad

4-eaf ilkom K-

(cin)

turestav

Tegisa trenda

turestas

Levgasa trenda

turestan

Tuvar- trenda

turestamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turestayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

turestayal

3-eaf ilkom T-

(in)

turestayar

1-eaf ilkom K-

(min)

turestayat

2-eaf ilkom K-

(win)

turestayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

turestayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

turestayav

Tegisa- trenda

turestayas

Levgasa trenda

turestayan

Tuvar- trenda

turestayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

turestatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

turestatal

3-eaf ilkom T-

(in)

turestatar

1-eaf ilkom K-

(min)

turestatat

2-eaf ilkom K-

(win)

turestatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

turestatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

turestatav

Tegisa trenda

turestatas

Levgasa trenda

turestatan

Tuvar- trenda

turestatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

turestucaturga

tuobliáturwí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | -stá sokudas


QR Code
QR Code turest_a (generated for current page)