Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuspupiá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuspupiá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va spupiuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir spupiaf ik loon spupiaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.s.pu.pi.'a\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : ternir, rendre terne

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

SPUPIA

Zaeya (radical)

TUSPUPIA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuspupiá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuspupial

3-eaf ilkom T-

(in)

tuspupiar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuspupiat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuspupiac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuspupiad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuspupiav

Tegisa trenda

tuspupias

Levgasa trenda

tuspupian

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuspupiayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuspupiayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuspupiayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuspupiayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuspupiayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuspupiayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuspupiayav

Tegisa- trenda

tuspupiayas

Levgasa trenda

tuspupiayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuspupiatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuspupiatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuspupiatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuspupiatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuspupiatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuspupiatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuspupiatav

Tegisa trenda

tuspupiatas

Levgasa trenda

tuspupiatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tusposátuspupiawé

spuntéstá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -iá sokudas


QR Code
QR Code tuspupi_a (generated for current page)