Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuspupiawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuspupiawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir spupiaf ik loon spupiaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.s.pu.pi.a.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : ternir, devenir terne

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

SPUPIA

Zaeya (radical)

TUSPUPIAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuspupiawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuspupiawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuspupiawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuspupiawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuspupiawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuspupiawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuspupiawev

Tegisa trenda

tuspupiawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuspupiaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuspupiaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuspupiaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuspupiaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuspupiaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuspupiaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuspupiaweyev

Tegisa- trenda

tuspupiaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuspupiaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuspupiawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuspupiaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuspupiawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuspupiawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuspupiaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuspupiawetev

Tegisa trenda

tuspupiawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuspupiátustezá

spuésputadeé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuspupiaw_e (generated for current page)