Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tustorá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tustorá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va storuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir storaf ik loon storaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.s.to.'ra\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : faire réaliser à façon

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

STORA

Zaeya (radical)

TUSTORA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tustorá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tustoral

3-eaf ilkom T-

(in)

tustorar

1-eaf ilkom K-

(min)

tustorat

2-eaf ilkom K-

(win)

tustorac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tustorad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tustorav

Tegisa trenda

tustoras

Levgasa trenda

tustoran

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tustorayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tustorayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tustorayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tustorayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tustorayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tustorayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tustorayav

Tegisa- trenda

tustorayas

Levgasa trenda

tustorayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tustoratá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tustoratal

3-eaf ilkom T-

(in)

tustoratar

1-eaf ilkom K-

(min)

tustoratat

2-eaf ilkom K-

(win)

tustoratac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tustoratad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tustoratav

Tegisa trenda

tustoratas

Levgasa trenda

tustoratan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tustiernaratustupká

stoptástorlá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -rá sokudas


QR Code
QR Code tustor_a (generated for current page)