Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tustupká


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tustupká ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va stupkuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir stupkaf ik loon stupkaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.s.tup.'ka\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : aliéner

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

STUPKA

Zaeya (radical)

TUSTUPKA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tustupká

2-eaf ilkom T-

(rin)

tustupkal

3-eaf ilkom T-

(in)

tustupkar

1-eaf ilkom K-

(min)

tustupkat

2-eaf ilkom K-

(win)

tustupkac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tustupkad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tustupkav

Tegisa trenda

tustupkas

Levgasa trenda

tustupkan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tustupkayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tustupkayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tustupkayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tustupkayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tustupkayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tustupkayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tustupkayav

Tegisa- trenda

tustupkayas

Levgasa trenda

tustupkayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tustupkatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tustupkatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tustupkatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tustupkatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tustupkatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tustupkatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tustupkatav

Tegisa trenda

tustupkatas

Levgasa trenda

tustupkatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tustorátustupkara

stumástutesí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -pká sokudas


QR Code
QR Code tustupk_a (generated for current page)