Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tutieawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tutieawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir tief ik loon tief.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ti.e.a.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se gazéifier, se transformer en gaz

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

2015

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

TIEA

Zaeya (radical)

TUTIEAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutieawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutieawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tutieawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tutieawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tutieawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutieawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutieawev

Tegisa trenda

tutieawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutieaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutieaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tutieaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tutieaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tutieaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutieaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutieaweyev

Tegisa- trenda

tutieaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tutieaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tutieawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tutieaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tutieawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tutieawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tutieaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tutieawetev

Tegisa trenda

tutieawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tutiearatieak

ticumátiedelé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tutieaw_e (generated for current page)