Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuvumeltá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuvumeltá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va vumeltuca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir vumeltaf ik loon vumeltaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.vu.mɛl.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : calmer, rendre calme

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

VUMELTA

Zaeya (radical)

TUVUMELTA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuvumeltá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuvumeltal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuvumeltar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuvumeltat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuvumeltac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuvumeltad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuvumeltav

Tegisa trenda

tuvumeltas

Levgasa trenda

tuvumeltan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuvumeltayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuvumeltayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuvumeltayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuvumeltayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuvumeltayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuvumeltayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuvumeltayav

Tegisa- trenda

tuvumeltayas

Levgasa trenda

tuvumeltayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuvumeltatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuvumeltatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuvumeltatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuvumeltatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuvumeltatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuvumeltatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuvumeltatav

Tegisa trenda

tuvumeltatas

Levgasa trenda

tuvumeltatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuvrendátuvumeltawé

vumbévunzá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -ltá sokudas


QR Code
QR Code tuvumelt_a (generated for current page)