Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuvumeltawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuvumeltawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir vumeltaf ik loon vumeltaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.vu.mɛl.ta.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se calmer, devenir calme

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

VUMELTA

Zaeya (radical)

TUVUMELTAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuvumeltawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuvumeltawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuvumeltawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuvumeltawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuvumeltawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuvumeltawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuvumeltawev

Tegisa trenda

tuvumeltawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuvumeltaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuvumeltaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuvumeltaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuvumeltaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuvumeltaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuvumeltaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuvumeltaweyev

Tegisa- trenda

tuvumeltaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuvumeltaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuvumeltawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuvumeltaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuvumeltawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuvumeltawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuvumeltaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuvumeltawetev

Tegisa trenda

tuvumeltawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuvumeltátuvwepá

vultévundú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuvumeltaw_e (generated for current page)