Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuwemtawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuwemtawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir wemtaf ik loon wemtaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.wɛm.ta.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : fructifier, devenir fructueux

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

WEMTA

Zaeya (radical)

TUWEMTAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuwemtawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuwemtawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuwemtawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuwemtawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuwemtawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuwemtawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuwemtawev

Tegisa trenda

tuwemtawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuwemtaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuwemtaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuwemtaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuwemtaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuwemtaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuwemtaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuwemtaweyev

Tegisa- trenda

tuwemtaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuwemtaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuwemtawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuwemtaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuwemtawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuwemtawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuwemtaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuwemtawetev

Tegisa trenda

tuwemtawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuwemtátuwesidá

welvúwendé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuwemtaw_e (generated for current page)