Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuwesidá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuwesidá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va wesiduca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir wesidaf ik loon wesidaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.we.si.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : angoisser, inquiéter

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

WESIDA

Zaeya (radical)

TUWESIDA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuwesidá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuwesidal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuwesidar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuwesidat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuwesidac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuwesidad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuwesidav

Tegisa trenda

tuwesidas

Levgasa trenda

tuwesidan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuwesidayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuwesidayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuwesidayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuwesidayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuwesidayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuwesidayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuwesidayav

Tegisa- trenda

tuwesidayas

Levgasa trenda

tuwesidayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuwesidatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuwesidatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuwesidatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuwesidatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuwesidatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuwesidatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuwesidatav

Tegisa trenda

tuwesidatas

Levgasa trenda

tuwesidatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuwemtawétuwesidawé

werkáweslá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -dá sokudas


QR Code
QR Code tuwesid_a (generated for current page)