Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuwesidawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuwesidawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir wesidaf ik loon wesidaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.we.si.da.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'inquiéter, devenir anxieux

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

WESIDA

Zaeya (radical)

TUWESIDAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuwesidawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuwesidawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuwesidawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuwesidawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuwesidawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuwesidawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuwesidawev

Tegisa trenda

tuwesidawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuwesidaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuwesidaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuwesidaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuwesidaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuwesidaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuwesidaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuwesidaweyev

Tegisa- trenda

tuwesidaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuwesidaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuwesidawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuwesidaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuwesidawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuwesidawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuwesidaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuwesidawetev

Tegisa trenda

tuwesidawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuwesidátuwiá

wergúwexayé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuwesidaw_e (generated for current page)