Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuxadawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuxadawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir xadaf ik loon xadaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.xa.da.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : devenir sourd

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

XADA

Zaeya (radical)

TUXADAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuxadawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuxadawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuxadawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuxadawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuxadawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuxadawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuxadawev

Tegisa trenda

tuxadawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuxadaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuxadaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuxadaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuxadaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuxadaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuxadaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuxadaweyev

Tegisa- trenda

tuxadaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuxadaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuxadawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuxadaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuxadawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuxadawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuxadaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuxadawetev

Tegisa trenda

tuxadawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuxadaratuxeyá

xadúxariú

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuxadaw_e (generated for current page)