Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuzeitá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuzeitá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va zeituca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir zeitaf ik loon zeitaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ze.i.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : favoriser, rendre propice

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

ZEITA

Zaeya (radical)

TUZEITA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuzeitá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuzeital

3-eaf ilkom T-

(in)

tuzeitar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuzeitat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuzeitac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuzeitad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuzeitav

Tegisa trenda

tuzeitas

Levgasa trenda

tuzeitan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuzeitayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuzeitayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuzeitayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuzeitayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuzeitayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuzeitayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuzeitayav

Tegisa- trenda

tuzeitayas

Levgasa trenda

tuzeitayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuzeitatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuzeitatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuzeitatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuzeitatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuzeitatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuzeitatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuzeitatav

Tegisa trenda

tuzeitatas

Levgasa trenda

tuzeitatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuzegodawétuzeitawé

tuzegodázejá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -tá sokudas


QR Code
QR Code tuzeit_a (generated for current page)