Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuzeitawé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuzeitawé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray bazes da koncoba ok kontan vanpir zeitaf ik loon zeitaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ze.i.ta.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : devenir propice

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

ZEITA

Zaeya (radical)

TUZEITAWE

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuzeitawé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuzeitawel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuzeitawer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuzeitawet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuzeitawec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuzeitawed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuzeitawev

Tegisa trenda

tuzeitawes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuzeitaweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuzeitaweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuzeitaweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

tuzeitaweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuzeitaweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuzeitaweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuzeitaweyev

Tegisa- trenda

tuzeitaweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuzeitaweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuzeitawetel

3-eaf ilkom T-

(in)

tuzeitaweter

1-eaf ilkom K-

(min)

tuzeitawetet

2-eaf ilkom K-

(win)

tuzeitawetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuzeitaweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuzeitawetev

Tegisa trenda

tuzeitawetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuzeitátuzidá

tuzegodawézeká

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code tuzeitaw_e (generated for current page)