Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuzidá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuzidá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Gray koplekus va ziduca gu kontan ok koncoba ; jupas da koncoba ok kontan vanpir zidaf ik loon zidaf.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.zi.'da\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : mettre à l'horizontale

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Toleodaf winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

ZIDA

Zaeya (radical)

TUZIDA

Abduosta (prefix)

tu-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuzidá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuzidal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuzidar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuzidat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuzidac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuzidad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuzidav

Tegisa trenda

tuzidas

Levgasa trenda

tuzidan

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuzidayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuzidayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuzidayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuzidayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuzidayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuzidayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuzidayav

Tegisa- trenda

tuzidayas

Levgasa trenda

tuzidayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuzidatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuzidatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuzidatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuzidatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuzidatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuzidatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuzidatav

Tegisa trenda

tuzidatas

Levgasa trenda

tuzidatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuzeitawétuzidara

zibúzidesí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | tu- abduostan | -á radimostan | -dá sokudas


QR Code
QR Code tuzid_a (generated for current page)