Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Doimaxú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Doimaxú ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \do.i.ma.'xu\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : réclamer avec d'autres

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DOIMAXU

Zaeya (radical)

DOIMAXU

Abduosta (prefix)

do-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

doimaxú

2-eaf ilkom T-

(rin)

doimaxul

3-eaf ilkom T-

(in)

doimaxur

1-eaf ilkom K-

(min)

doimaxut

2-eaf ilkom K-

(win)

doimaxuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

doimaxud

4-eaf ilkom K-

(cin)

doimaxuv

Tegisa trenda

doimaxus

Levgasa trenda

doimaxun

Tuvar- trenda

doimaxumb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

doimaxuyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

doimaxuyul

3-eaf ilkom T-

(in)

doimaxuyur

1-eaf ilkom K-

(min)

doimaxuyut

2-eaf ilkom K-

(win)

doimaxuyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

doimaxuyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

doimaxuyuv

Tegisa- trenda

doimaxuyus

Levgasa trenda

doimaxuyun

Tuvar- trenda

doimaxuyumb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

doimaxutú

2-eaf ilkom T-

(rin)

doimaxutul

3-eaf ilkom T-

(in)

doimaxutur

1-eaf ilkom K-

(min)

doimaxutut

2-eaf ilkom K-

(win)

doimaxutuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

doimaxutud

4-eaf ilkom K-

(cin)

doimaxutuv

Tegisa trenda

doimaxutus

Levgasa trenda

doimaxutun

Tuvar- trenda

doimaxutumb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

doiédoimpá

dogrupédoimpá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | do- abduostan | -xú sokudas


QR Code
QR Code doimax_u (generated for current page)