Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kevimaxú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kevimaxú ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kev.i.ma.'xu\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : réclamer en contrepartie

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KEVIMAXU

Zaeya (radical)

KEVIMAXU

Abduosta (prefix)

kev-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevimaxú

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevimaxul

3-eaf ilkom T-

(in)

kevimaxur

1-eaf ilkom K-

(min)

kevimaxut

2-eaf ilkom K-

(win)

kevimaxuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevimaxud

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevimaxuv

Tegisa trenda

kevimaxus

Levgasa trenda

kevimaxun

Tuvar- trenda

kevimaxumb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevimaxuyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevimaxuyul

3-eaf ilkom T-

(in)

kevimaxuyur

1-eaf ilkom K-

(min)

kevimaxuyut

2-eaf ilkom K-

(win)

kevimaxuyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevimaxuyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevimaxuyuv

Tegisa- trenda

kevimaxuyus

Levgasa trenda

kevimaxuyun

Tuvar- trenda

kevimaxuyumb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevimaxutú

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevimaxutul

3-eaf ilkom T-

(in)

kevimaxutur

1-eaf ilkom K-

(min)

kevimaxutut

2-eaf ilkom K-

(win)

kevimaxutuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevimaxutud

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevimaxutuv

Tegisa trenda

kevimaxutus

Levgasa trenda

kevimaxutun

Tuvar- trenda

kevimaxutumb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

keviltotkevinké

keviékevinké

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kev- abduostan | -xú sokudas


QR Code
QR Code kevimax_u (generated for current page)