Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kaikimaxú


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kaikimaxú ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ka.ik.i.ma.'xu\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : réclamer de façon excessive

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KAIKIMAXU

Zaeya (radical)

KAIKIMAXU

Abduosta (prefix)

kaik-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikimaxú

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikimaxul

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikimaxur

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikimaxut

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikimaxuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikimaxud

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikimaxuv

Tegisa trenda

kaikimaxus

Levgasa trenda

kaikimaxun

Tuvar- trenda

kaikimaxumb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikimaxuyú

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikimaxuyul

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikimaxuyur

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikimaxuyut

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikimaxuyuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikimaxuyud

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikimaxuyuv

Tegisa- trenda

kaikimaxuyus

Levgasa trenda

kaikimaxuyun

Tuvar- trenda

kaikimaxuyumb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikimaxutú

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikimaxutul

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikimaxutur

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikimaxutut

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikimaxutuc

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikimaxutud

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikimaxutuv

Tegisa trenda

kaikimaxutus

Levgasa trenda

kaikimaxutun

Tuvar- trenda

kaikimaxutumb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kaikiákaikimpá

kaikiákaikimpá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kaik- abduostan | -xú sokudas


QR Code
QR Code kaikimax_u (generated for current page)