Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Dopulví


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Dopulví ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \do.pul.'vi\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : s'entretenir ensemble de

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

DOPULVI

Zaeya (radical)

DOPULVI

Abduosta (prefix)

do-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dopulví

2-eaf ilkom T-

(rin)

dopulvil

3-eaf ilkom T-

(in)

dopulvir

1-eaf ilkom K-

(min)

dopulvit

2-eaf ilkom K-

(win)

dopulvic

3-eaf ilkom K-

(sin)

dopulvid

4-eaf ilkom K-

(cin)

dopulviv

Tegisa trenda

dopulvis

Levgasa trenda

dopulvin

Tuvar- trenda

dopulvimb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dopulviyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

dopulviyil

3-eaf ilkom T-

(in)

dopulviyir

1-eaf ilkom K-

(min)

dopulviyit

2-eaf ilkom K-

(win)

dopulviyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

dopulviyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

dopulviyiv

Tegisa- trenda

dopulviyis

Levgasa trenda

dopulviyin

Tuvar- trenda

dopulviyimb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

dopulvití

2-eaf ilkom T-

(rin)

dopulvitil

3-eaf ilkom T-

(in)

dopulvitir

1-eaf ilkom K-

(min)

dopulvitit

2-eaf ilkom K-

(win)

dopulvitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

dopulvitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

dopulvitiv

Tegisa trenda

dopulvitis

Levgasa trenda

dopulvitin

Tuvar- trenda

dopulvitimb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

doplekurador

doplekúdorá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | do- abduostan | -lví sokudas


QR Code
QR Code dopulv_i (generated for current page)