Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kaikpulví


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kaikpulví ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ka.ik.pul.'vi\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : trop parler de

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KAIKPULVI

Zaeya (radical)

KAIKPULVI

Abduosta (prefix)

kaik-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikpulví

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikpulvil

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikpulvir

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikpulvit

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikpulvic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikpulvid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikpulviv

Tegisa trenda

kaikpulvis

Levgasa trenda

kaikpulvin

Tuvar- trenda

kaikpulvimb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikpulviyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikpulviyil

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikpulviyir

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikpulviyit

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikpulviyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikpulviyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikpulviyiv

Tegisa- trenda

kaikpulviyis

Levgasa trenda

kaikpulviyin

Tuvar- trenda

kaikpulviyimb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikpulvití

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikpulvitil

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikpulvitir

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikpulvitit

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikpulvitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikpulvitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikpulvitiv

Tegisa trenda

kaikpulvitis

Levgasa trenda

kaikpulvitin

Tuvar- trenda

kaikpulvitimb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kaikpomákaikpuvé

kaikpomákaikpuvé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kaik- abduostan | -lví sokudas


QR Code
QR Code kaikpulv_i (generated for current page)