Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kopulví


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kopulví ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ko.pul.'vi\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : parler (dans), prendre la parole sur

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Bruno Cordelier : “Bligh redakik, me nuskalten gan bata dratcera, va amlitam impavantar nume kopulvir - Fayik is birelik, ~ acon kalir, ~ wetce fayik ke gazafa totervolia, dirgas va Bounty, va winafa djuskuna askipera va jin kevotcé.” (Jules Verne ~ Tarlesikeem ke Bounty tota ~ malfrancav- 2013) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KOPULVI

Zaeya (radical)

KOPULVI

Abduosta (prefix)

ko-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kopulví

2-eaf ilkom T-

(rin)

kopulvil

3-eaf ilkom T-

(in)

kopulvir

1-eaf ilkom K-

(min)

kopulvit

2-eaf ilkom K-

(win)

kopulvic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kopulvid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kopulviv

Tegisa trenda

kopulvis

Levgasa trenda

kopulvin

Tuvar- trenda

kopulvimb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kopulviyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

kopulviyil

3-eaf ilkom T-

(in)

kopulviyir

1-eaf ilkom K-

(min)

kopulviyit

2-eaf ilkom K-

(win)

kopulviyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kopulviyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kopulviyiv

Tegisa- trenda

kopulviyis

Levgasa trenda

kopulviyin

Tuvar- trenda

kopulviyimb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kopulvití

2-eaf ilkom T-

(rin)

kopulvitil

3-eaf ilkom T-

(in)

kopulvitir

1-eaf ilkom K-

(min)

kopulvitit

2-eaf ilkom K-

(win)

kopulvitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kopulvitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kopulvitiv

Tegisa trenda

kopulvitis

Levgasa trenda

kopulvitin

Tuvar- trenda

kopulvitimb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

koptucakopuvé

kopoúkopuvé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | ko- abduostan | -lví sokudas


QR Code
QR Code kopulv_i (generated for current page)