Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kalpulví


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kalpulví ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kal.pul.'vi\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : parler sans détours de

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KALPULVI

Zaeya (radical)

KALPULVI

Abduosta (prefix)

kal-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalpulví

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalpulvil

3-eaf ilkom T-

(in)

kalpulvir

1-eaf ilkom K-

(min)

kalpulvit

2-eaf ilkom K-

(win)

kalpulvic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalpulvid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalpulviv

Tegisa trenda

kalpulvis

Levgasa trenda

kalpulvin

Tuvar- trenda

kalpulvimb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalpulviyí

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalpulviyil

3-eaf ilkom T-

(in)

kalpulviyir

1-eaf ilkom K-

(min)

kalpulviyit

2-eaf ilkom K-

(win)

kalpulviyic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalpulviyid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalpulviyiv

Tegisa- trenda

kalpulviyis

Levgasa trenda

kalpulviyin

Tuvar- trenda

kalpulviyimb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalpulvití

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalpulvitil

3-eaf ilkom T-

(in)

kalpulvitir

1-eaf ilkom K-

(min)

kalpulvitit

2-eaf ilkom K-

(win)

kalpulvitic

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalpulvitid

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalpulvitiv

Tegisa trenda

kalpulvitis

Levgasa trenda

kalpulvitin

Tuvar- trenda

kalpulvitimb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kalpoúkalpuvé

kalpoúkalpuvé

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf goleraf gray

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kal- abduostan | -lví sokudas


QR Code
QR Code kalpulv_i (generated for current page)