Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kalirutá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kalirutá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kal.i.ru.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : restreindre au maximum

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KALIRUTA

Zaeya (radical)

KALIRUTA

Abduosta (prefix)

kal-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalirutá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalirutal

3-eaf ilkom T-

(in)

kalirutar

1-eaf ilkom K-

(min)

kalirutat

2-eaf ilkom K-

(win)

kalirutac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalirutad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalirutav

Tegisa trenda

kalirutas

Levgasa trenda

kalirutan

Tuvar- trenda

kalirutamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalirutayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalirutayal

3-eaf ilkom T-

(in)

kalirutayar

1-eaf ilkom K-

(min)

kalirutayat

2-eaf ilkom K-

(win)

kalirutayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalirutayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalirutayav

Tegisa- trenda

kalirutayas

Levgasa trenda

kalirutayan

Tuvar- trenda

kalirutayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalirutatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalirutatal

3-eaf ilkom T-

(in)

kalirutatar

1-eaf ilkom K-

(min)

kalirutatat

2-eaf ilkom K-

(win)

kalirutatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalirutatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalirutatav

Tegisa trenda

kalirutatas

Levgasa trenda

kalirutatan

Tuvar- trenda

kalirutatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kalinkékaliskemá

kalinkékaliskemá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kal- abduostan | -tá sokudas


QR Code
QR Code kalirut_a (generated for current page)