Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kevirutá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kevirutá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tolmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kev.i.ru.'ta\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : restreindre malgré les oppositions

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KEVIRUTA

Zaeya (radical)

KEVIRUTA

Abduosta (prefix)

kev-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevirutá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevirutal

3-eaf ilkom T-

(in)

kevirutar

1-eaf ilkom K-

(min)

kevirutat

2-eaf ilkom K-

(win)

kevirutac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevirutad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevirutav

Tegisa trenda

kevirutas

Levgasa trenda

kevirutan

Tuvar- trenda

kevirutamb

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevirutayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevirutayal

3-eaf ilkom T-

(in)

kevirutayar

1-eaf ilkom K-

(min)

kevirutayat

2-eaf ilkom K-

(win)

kevirutayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevirutayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevirutayav

Tegisa- trenda

kevirutayas

Levgasa trenda

kevirutayan

Tuvar- trenda

kevirutayamb

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kevirutatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

kevirutatal

3-eaf ilkom T-

(in)

kevirutatar

1-eaf ilkom K-

(min)

kevirutatat

2-eaf ilkom K-

(win)

kevirutatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

kevirutatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

kevirutatav

Tegisa trenda

kevirutatas

Levgasa trenda

kevirutatan

Tuvar- trenda

kevirutatamb

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kevinkékevjoá

kevinkékevjoá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tolmukodaf gray va ayik

Loma : Tolmukodaf gray | FR kalav- | kev- abduostan | -tá sokudas


QR Code
QR Code kevirut_a (generated for current page)