Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Tuobliá


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Tuobliá ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \tu.ɔb.li.'a\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : exciter

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

TUOBLIA

Zaeya (radical)

TUOBLIA

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuobliá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuoblial

3-eaf ilkom T-

(in)

tuobliar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuobliat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuobliac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuobliad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuobliav

Tegisa trenda

tuoblias

Levgasa trenda

tuoblian

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuobliayá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuobliayal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuobliayar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuobliayat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuobliayac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuobliayad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuobliayav

Tegisa- trenda

tuobliayas

Levgasa trenda

tuobliayan

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

tuobliatá

2-eaf ilkom T-

(rin)

tuobliatal

3-eaf ilkom T-

(in)

tuobliatar

1-eaf ilkom K-

(min)

tuobliatat

2-eaf ilkom K-

(win)

tuobliatac

3-eaf ilkom K-

(sin)

tuobliatad

4-eaf ilkom K-

(cin)

tuobliatav

Tegisa trenda

tuobliatas

Levgasa trenda

tuobliatan

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

tuntunétuobliara

tunéturestá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf gray va ayategira

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | -iá sokudas


QR Code
QR Code tuobli_a (generated for current page)