Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/e/e4a6ff12b921e9b0776c54790aa36aa0.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/e/e4a6ff12b921e9b0776c54790aa36aa0.metadata failed
Writing /home/kotava/www/kotapedia/data/cache/e/e4a6ff12b921e9b0776c54790aa36aa0.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.


Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Vuilewé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Vuilewé ” ravlem tir mukodiskaf gray. Inaf volveyord tir gedraf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \vu.i.le.'we\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : se révulser, devenir révulsé

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodiskaf gray

Zae (root)

VUILE

Zaeya (radical)

VUILEWE

Abduosta (prefix)

Radimosta (suffix)

-wé

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

vuilewé

2-eaf ilkom T-

(rin)

vuilewel

3-eaf ilkom T-

(in)

vuilewer

1-eaf ilkom K-

(min)

vuilewet

2-eaf ilkom K-

(win)

vuilewec

3-eaf ilkom K-

(sin)

vuilewed

4-eaf ilkom K-

(cin)

vuilewev

Tegisa trenda

vuilewes

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

vuileweyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

vuileweyel

3-eaf ilkom T-

(in)

vuileweyer

1-eaf ilkom K-

(min)

vuileweyet

2-eaf ilkom K-

(win)

vuileweyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

vuileweyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

vuileweyev

Tegisa- trenda

vuileweyes

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

vuileweté

2-eaf ilkom T-

(rin)

vuilewetel

3-eaf ilkom T-

(in)

vuileweter

1-eaf ilkom K-

(min)

vuilewetet

2-eaf ilkom K-

(win)

vuilewetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

vuileweted

4-eaf ilkom K-

(cin)

vuilewetev

Tegisa trenda

vuilewetes

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

vuileravuilewera

vudimévukí

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Gedraf gray | FR kalav- | -wé radimostan | -wé sokudas


QR Code
QR Code vuilew_e (generated for current page)