Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kaikgildé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kaikgildé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \ka.ik.gil.'de\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : trop entendre

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KAIKGILDE

Zaeya (radical)

KAIKGILDE

Abduosta (prefix)

kaik-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikgildé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikgildel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikgilder

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikgildet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikgildec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikgilded

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikgildev

Tegisa trenda

kaikgildes

Levgasa trenda

kaikgilden

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikgildeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikgildeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikgildeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikgildeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikgildeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikgildeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikgildeyev

Tegisa- trenda

kaikgildeyes

Levgasa trenda

kaikgildeyen

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kaikgildeté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kaikgildetel

3-eaf ilkom T-

(in)

kaikgildeter

1-eaf ilkom K-

(min)

kaikgildetet

2-eaf ilkom K-

(win)

kaikgildetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kaikgildeted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kaikgildetev

Tegisa trenda

kaikgildetes

Levgasa trenda

kaikgildeten

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kaikgestúkaikgimá

kaikgestúkaikgimá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | kaik- abduostan | -ldé sokudas


QR Code
QR Code kaikgild_e (generated for current page)