Loplekufu bu icde ravlemoc is ponaks ke ravlem Kalgildé


Ork ke ravlem  Ravlemord (nature du mot / kind of word)

Kalgildé ” ravlem tir mukodakiraf gray. Inaf volveyord tir tanmukodaf gray.

Tentuks va ravlem  Tentuks (définition / definition)

.

Mamtiyara va ravlem  Mamtiyara (phonologie / phonetics)

Tiyaracka : \kal.gil.'de\

Texte de remplacement  Kalavaks (traductions bilingues / bilingual translations)

  • francava : entendre jusqu'au bout, entièrement

Skedaks va ravlem  Skedaks (termes corrélés / correlatives)

Ozwaks va ravlem  Ozwaks (citations / quotations)

  • Sabrina Benkelloun : “ede sin va jinafa gloga co-rowiyid, va jinafa gloga co-rogildeyed, maninde va tela sinafa kalwiyí ise KALGILDEYÉ .” (Octave Mirbeau ~ Pone ke mawakwikya ~ malfrancav- 2012) klita ke kotavaxa

Katcalaks icde ravlem  Katcalaks (remarques / remarks)

Vuestesa klita va ravlem  Vuestesa klita (sources / sources)

  • Kotava.org : Winugaf ravlemeem

Kira (caractéristiques / features)

Redura (creation)

1978

Ord (type)

mukodakiraf gray

Zae (root)

KALGILDE

Zaeya (radical)

KALGILDE

Abduosta (prefix)

kal-

Radimosta (suffix)

Etekara (conjugaison / conjugation)

Rekee (présent / present)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalgildé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalgildel

3-eaf ilkom T-

(in)

kalgilder

1-eaf ilkom K-

(min)

kalgildet

2-eaf ilkom K-

(win)

kalgildec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalgilded

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalgildev

Tegisa trenda

kalgildes

Levgasa trenda

kalgilden

Darekee (passé / past)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalgildeyé

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalgildeyel

3-eaf ilkom T-

(in)

kalgildeyer

1-eaf ilkom K-

(min)

kalgildeyet

2-eaf ilkom K-

(win)

kalgildeyec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalgildeyed

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalgildeyev

Tegisa- trenda

kalgildeyes

Levgasa trenda

kalgildeyen

Direkee (futur / future)

1-eaf ilkom T-

(jin)

kalgildeté

2-eaf ilkom T-

(rin)

kalgildetel

3-eaf ilkom T-

(in)

kalgildeter

1-eaf ilkom K-

(min)

kalgildetet

2-eaf ilkom K-

(win)

kalgildetec

3-eaf ilkom K-

(sin)

kalgildeted

4-eaf ilkom K-

(cin)

kalgildetev

Tegisa trenda

kalgildetes

Levgasa trenda

kalgildeten

Ravlemoc ke ravlem  Ravlemoc (dérivés lexicaux / derivatives)


Ravlemexulera

kalgabékalgimá

kalgabékalgimá

A - B - C - D - E - F - G - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - #

Watsa : tanmukodaf pestaleraf gray

Loma : Tanmukodaf gray | FR kalav- | kal- abduostan | -ldé sokudas


QR Code
QR Code kalgild_e (generated for current page)